Zapraszam Cie do mojego Fotomagicznego świata!

Regulamin sesji zdjęciowych:

Regulamin sesji zdjęciowych:

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.
 2. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożności dotarcia proszę o informację przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia czas poświęcony przeze mnie na sesję nie jest wydłużany.
 3. Na kilka dni przed sesją drogą mailową lub sms-ową potwierdzę datę, godzinę oraz adres sesji. W przypadku braku reakcji do dnia poprzedzającego sesję
  wysyłam powiadomienie o anulowaniu terminu sesji i termin przepada.
 4. W przypadku sesji plenerowych ze względu na pogodę możliwe jest przeniesienie terminu. W takiej sytuacji sesja zostaje odwołana na godzinę – dwie przed ustalonym czasem spotkania. Powodem może być porywisty wiatr, deszcz czy burza. Ciemne chmury, brak słońca lub zachmurzone niebo nie są powodem do odwołania sesji.
 5. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
 6. Możliwe jest wykupienie voucheru na każdy rodzaj sesji, który mam w ofercie. Voucher jest ważny 6 miesięcy, po upływie ważności voucher przepada.
 7. Zmiana wybranego pakietu jest możliwa do dnia sesji, po tym czasie możliwe jest dokupienie dodatkowych ujęć 35 zł/szt. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę na autorską obróbkę oraz selekcję zdjęć według mojego uznania.
 8. Nie ma możliwości otrzymania/wykupienia RAWów ani wszystkich wykonanych na sesji ujęć, a także zdjęć ze znakiem wodnym.
 9. Usługa fotograficzna nie zostanie wykonana przez osoby trzecie chyba, że z przyczyn niezależnych fotograf nie jest w stanie stawić się na zleceniu
  (uszkodzenie ciała, choroba itp.) i klient zaakceptuje zaproponowaną na zastępstwo osobę.
 10. Obrobione zdjęcia otrzymacie w ilości podanej w wybranym pakiecie. Link ze zdjęciami do wyboru po sesjach rodzinnych, narzeczeńskich, reportaży z chrztu, urodzin itp. przesyłam do 14 dni roboczych, gotowe obrobione zdjęcia w wersji elektronicznej oddaje do 30 dni roboczych. W razie braku zastrzeżeń do otrzymanych obrobionych fotografii w terminie 5 dni od dnia odbioru, uznaje się, że zostały przyjęte bez zastrzeżeń. Odbitki/albumy zamawiam zwykle 2 razy w miesiącu. Zamówienie odbitek/albumów w „trybie przyspieszonym” – czyli jako dodatkowego zamówienie do drukarni jest możliwe w przypadku pokrycia dodatkowych kosztów przesyłki.
 11. Obrobione fotografie przechowywane są przeze mnie pół roku.
 12. Aby zapewnić wysoką jakość oferowanych produktów albumy oraz odbitki zamawiam w firmie Crystal Albums.
 13. Stawiam na naturalne zdjęcia – nie a możliwości wykonania retuszu sylwetki, twarzy, usuwania zmarszczek, zmiany ubrań, retuszu całej skóry itp. Modyfikacje, którym poddawane są zdjęcia to usunięcie drobnych siniaków, zadrapań czy wyprysków.
 14. Biorąc udział w sesji wyrażacie/ nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie zdjęć w celach reklamowych (czyli umieszczenie ich na mojej stronie, platformach społecznościowych itp.) Bez zgody fotografowanych zobowiązuje się do nie udostępniania zdjęć. Zobowiązuje się do ochrony danych osobowych innych niż imiona.
 15. Wraz z otrzymaniem zdjęć otrzymujecie zgodę na niekomercyjne ich użytkowanie udostępnianie rodzinie, krewnym, znajomym. Możecie je drukować, kopiować, oprawiać. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych takich jak reklama, działania marketingowe, sprzedaż itp. wymagają mojej uprzedniej pisemnej zgody.
 16. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.
 17. Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadomy, że poruszanie się po polach, łąkach, lasach to kontakt z przyrodą czyli owadami, zwierzętami, roślinami itd. W związku z czym jest on zobowiązany do stosowania odpowiedniego, wygodnego obuwia, zabezpieczenia przed insektami itp. Na sesje ubieramy się w stonowane odcienie, najlepiej kolory ziemi. Pamiętajcie, że to Wy jesteście najważniejsi na sesji więc ubrania nie mogą odciągać wzroku. Bardzo proszę o nie zakładanie jaskrawej odzieży z napisami, aplikacjami itp. – również dotyczy dzieci. W razie wątpliwości co wybrać – służę pomocą.
 18. Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, nosidełek, dużych torebek itp. Bardzo ważne są wolne ręce i brak troski o pozostawione w krzakach przedmioty.
  Zwykle na sesji mam plecak- mogę zaopiekować się maskotką, napojem czy dokumentami.
 19. Na sesje domowe należy przygotować mieszkanie. Uporządkować rzeczy, pochować kolorowe przedmioty oraz te posiadające duże logo. Po wykonaniu sesji nie ma możliwości retuszu tła. Zachęcam do przesłania zdjęć mieszkania – doradzę co powinno zniknąć, a co nie będzie rozpraszać.
 20. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu ponosi Klient.