Zapraszam Cie do mojego Fotomagicznego świata!

Mini Sesje Świąteczne 2023

Po raz kolejny pragnę zaprosić Was na Rodzinne Mini Sesje Świąteczne. Sesje odbywają się na Pradze Północ, koło Portu Praskiego w Warszawie.

W studio na warszawskiej Pradze przygotowałam dla Was aż 3 scenki do wspólnych przytulasów, wygłupów i miłego spędzania czasu. W moim studio znajdziecie przytulny kącik z żywymi choinkami, w którym poczujecie świąteczny klimat, wygodne łóżko z bordowymi dodatkami oraz stół rodem z babcinej kuchni. Na stole znajdziecie świąteczne foremki, a wspólnie przygotowane ozdoby z pachnącej korzennymi przyprawami ciastoliny będziecie mogli zabrać do domu, wysuszyć i powiesić na choince 🙂

Rzeczą, z której jestem ogromnie dumna to pochodzenie przedmiotów w moim studio. Boli mnie wszechobecny konsumpcjonizm i to, że wiele ozdób i dodatków wystroju wnętrz kupowanych jest na chwilę i zaraz po tym ląduje na wysypisku śmieci. Szykując dla Was świąteczne scenki wiedziałam, że musi się to odbyć „po mojemu”. Tak jak rok temu bazą do stworzenia wystroju była grupa „Uwaga śmieciarka jedzie – Warszawa” na FB. Jeśli obserwujecie mnie na social mediach to „śmieciarkę” pewnie już znacie, ale kto nie zna – jest to grupa, na której można wystawić niepotrzebne nam przedmioty tak by znalazły nowy dom zamiast wylądować na wysypisku śmieci na zawsze. „Śmieciarka” posiada swoją lokalną odnogę we wszystkich większych miastach w Polsce, a także wielu mniejszych. Także gorąco zachęcam do dawania rzeczom drugiego życia!

Ze 'Śmieciarki” przygarnęłam piękne loftowe drzwi, które znajdziecie w choinkowym kąciku. Jaka jest ich historia? Pan, który je zakupił zdążył je pobejcować po czym… okazało się, że to nie ten rozmiar i drzwi nie pasują. Nie mógł ich już oddać do sklepu więc wystawił na grupie. Z grupy mam też szafę dzięki, której wszelkie niepotrzebne w danym momencie przedmioty mają swoje miejsce. Łóżeczko dziecięce – podobne miałam przywozić od rodziny, ale okazało się, że ktoś zmienia wystrój wnętrza i to jest do zabrania po sąsiedzku. W studio znajdziecie też fotel (oczywiście ze śmieciarki) chociaż on wymagał pełnej zmiany tapicerki. Piękny drewniany stół jak z wakacji u babci dostałam od mojej kumpeli – był na wyposażeniu mieszkania, które kupiła. Przez jakiś czas cieszył jej oko, a teraz jest przepiękną ozdobą mojego studia. Większość małych dodatków – zabawki dziecięce, koce, ozdoby wypatrzyłam na OLX i Vinted lub stworzyłam sama.

Ciekawą historię ma obrusik leżący na drewnianym stole. Zabrałam go z kontenera, o którym ostatnio zrobiło się bardzo głośno, a to za sprawą walizki wyniesionej z Powstania Warszawskiego. W maju w naszej okolicy wypatrzyłam kontener z rzeczami z opróżnianego mieszkania – okazało się, że był to kontener pełen skarbów. Przez mój post na 'Śmieciarce” zrobił się z tego 3 godzinny happening ludzi ratujący wartościowe rzeczy. Pamiętam, że poznałam wtedy fajne osoby i świetnie spędziłam czas. Duża część rzeczy znalazła nowe domy – były tam książki o stolarstwie, wyposażenie ciemni fotograficznej, różne PRLowskie skarby, bardzo, bardzo dużo rzeczy. Wśród nich walizka, której napis we wnętrzu głosił, że została wyniesiona z Powstania Warszawskiego. Walizka trafiła do Muzeum Powstania Warszawskiego, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o jej historii oraz co jeszcze było w środku zostawiam Wam linka do wpisu na stronie Muzeum: O TUTAJ.

Informacja o znalezionej przeze mnie walizce dotarła, aż do radia i telewizji. Wraz z Panią Anną Kotonowicz z Muzeum Powstania Warszawskiego zostałyśmy zaproszone do Pytania na Śniadanie by opowiedzieć historię walizki! Link do nagrania.

Muszę przyznać, że była to wspaniała przygoda!

Fot. K. Stefanowska / Muzeum Powstania Warszawskiego

A ja oczywiście zapraszam Was do mojego magicznego studia na rodzinne sesje świąteczne. Macie 3 pakiety do wyboru, terminy zarówno w tygodniu jak i w weekendy. Zapewniam miło spędzony czas, a zdjęcia które powstaną będą świetnym prezentem pod choinkę dla Waszej rodziny.

Wszelkie informację o ofercie i dostępnych terminach znajdziecie w linku poniżej:

Do zobaczenia już niebawem <3

Magdalena Kubanek – Fotomagiczna

PS: Zostawiam Wam również linka do mojej oferty jeśli macie ochotę na rodzinną sesję domową: